خرید ورق آجدار – قیمت امروز ورق آجدار

صفحه اصلی/خرید ورق آجدار – قیمت امروز ورق آجدار

خرید ورق آجدار

همانطور که از اسم این ورق پیداست در سطح این ورق برجستگی هایی برای کاهش اصطکاک وجود دارد که این برجستگی ها به اشکال گوناگونی مثل عدسی، بادامی و لوزی هستند. ورق آجدار از خانواده ی ورق های گرم است که معمولاً برای سطوح شیب دار استفاده می شود تا مانع از سر خوردن اشخاص و اشیاء شود. بعضی از اشکالی که در سطح ورق های آجدار هستند طوری طراحی شده اند که موقع بارش باران، آب روی سطح آن جمع می شود ولی در طرح بادامی به این شکل نیست از این رو طرح بادامی بیشتر از بقیه ی طرح ها طرفدار دارد. ورق آجدار قسمت عمده ای از تولیدات کارخانه های فولاد را به خود اختصاص داده است.

نامکارخانهابعادوضعیتقیمت تهرانقیمت مشهد
ورق آجدار ضخامت 3 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان600*150شیتتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق آجدار ضخامت 4 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان600*150شیتتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق آجدار ضخامت 5 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان600*150شیتتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق آجدار ضخامت 6 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان600*150شیتتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق آجدار ضخامت 8 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان600*150شیتتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق آجدار ضخامت 10 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان600*150شیتتماس بگیریدتماس بگیرید

تاریخچه ی ورق آجدار

این ورق اولین بار توسط یک  مهندس انگلیسی و از جنس آهن فرفورژه ساخته شد. از ابتدا هم وزن سبک، حمل و نقل آسان، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی از خواص این ورق ها بود. با گذشت زمان ورق های آجدار به عنوان متریالی با کاربرد فراوان در همه ی دنیا جای خود را باز کرد.  به مرور زمان ماده ی اولیه ی این ورق ها از آهن به فولاد تغییر کرد. و به صورت ورقه های آجداری که امروزه می‌بینیم درآمدند.

انواع ورق آجدار

ورق های آجدار موجود در بازار با جنس های گالوانیزه، آلومینیوم، آهن و استیل موجود است. ورق آجدار با نام های دیگری مانند: ورق کف سازی، ورق برجسته و ورق شطرنجی نیز مشهور است. مقدار مصرفی این ورق ها به طور سالانه چیزی حدود صد هزار تا صدوپنجاه هزار تن در سال است. امروزه با توجه به جنس و ضخامت ورق پایه بیش از 150 نوع مختلف از ورق های آجدار با کاربرد های مختلف در بازار موجود است. نوعی از ورق آجدار نیز  ورق آجدار آلومینیوم نام دارد،  که از استحکام بالایی برخوردار است و دارای دو نوع رنگی و بی رنگ است و در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم است. عملیات فرمینگ به چند صورت مثل: فرمینگ شادولاین،  کرکره و ذوزنقه روی این ورق ها انجام می شود.

کاربرد ورق های آجدار چیست؟

همانطور که قبلاً هم اشاره شد ورق های آجدار بیشتر در جاهایی که شیب دار بوده و اصطکاک کمتری دارند کاربرد دارد. از دیگر استفاده های این ورق ها می توان اشاره کرد به، استفاده در ساخت درب پارکینگ و منازل،  جداسازی و دانه بندی خطوط مواد غذایی، استفاده ازاین ورق ها به عنوان حفاظ در مناطقی با حساسیت بالا مثل مناطق نظامی، ایستگاه های اتوبوس،  ساخت دستگاه های صنعتی کارخانه ها، دیواره ها و سقف آسانسور، کف زمین های در حال عملیات ساخت، ساخت کف اتاق وانت و کامیون، پل و پله های اضطراری، راه سازی، کف کشتی و…