خرید ورق روغنی – قیمت امروز ورق روغنی

صفحه اصلی/ورق/خرید ورق روغنی – قیمت امروز ورق روغنی

خرید ورق روغنی

به طور کلی انواع ورق های فلزی در دو حالت نورد سرد (ورق روغنی) و نورد گرم (ورق سیاه) تولید و عرضه می شوند. در این مقاله ما قصد داریم به معرفی ورق روغنی بپردازیم. این نوع ورق پایه ساخت ورق گالوانیزه است و به دلیل شکل ظاهری اش، ورق روغنی نامگذاری شده است. ورق روغنی طی فرآیند نورد سرد تولید می شود، و به همین دلیل  به آن ورق با نورد سرد نیز می گویند. ورق های با ضخامت بالا را به وسیله ی نورد سرد به ضخامت های کمتر تبدیل می کنند، می توان گفت که وقتی کیفیت ظاهری محصول نهایی مد نظر باشد برای تولید از روش نورد سرد استفاده می شود، زیرا ورق هایی که با تکنولوژی نورد سرد تولید می شوند از لحاظ ظاهری و انعطاف پذیری بسیار باکیفیت هستند. ورق های روغنی در صنعت کاربرد های زیادی دارند.

نامکارخانهابعادوضعیتقیمت تهرانقیمت مشهد
ورق روغنی ضخامت 0/4 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 0/5 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 0/6 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 0/7 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 0/8 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 0/9 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 1 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 2 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 2/5 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید
ورق روغنی ضخامت 3 میلیمترفولاد مبارکه اصفهان1000رولتماس بگیریدتماس بگیرید

معرفی ورق روغنی

ورق روغنی همانطور که قبلاً هم گفتیم  ورق فولادی سرد هم شناخته می‌شود و به دلیل مقاومت بالایی که در برابر فشار دارد در ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورق ها در ضخامت های مختلف تولید میشوند، ورق روغنی دارای رنگ و سایز های بسیار متنوعی بوده و از این رو در بین صنعتگران طرفداران زیادی دارند. در هنگام خرید ورق روغنی علی الخصوص اگر برای پرسکاری باشد توجه به تاریخ انقضاء ورق بسیار مهم است.

فرآیند تولید ورق روغنی

ورق هایی که با روش نورد گرم تولید می شوند در بعضی صنایع مثل صنعت ساخت وسایل خانگی، اتومبیل سازی و…مورد استفاده ایی ندارند،  پس به این دلیل این ورق ها باید با روش نورد سرد تولید شوند. پس از تولید ورق  روغنی با نورد سرد ابتدا ورق در مرحله ی اسید شویی قرار می‌گیرد تا به این وسیله سطح ورق از پولک های سیاه کاملاً پاک شود و در مرحله ی بعد از بین قفسه های چهار غلتکی به منظور کاهش ضخامت عبور داده می شود،  پروسه ی کاهش ضخامت ورق روغنی توسط قفسه های نورد سلسله ای یا تاندم، ویا رفت و برگشتی انجام می شود.  هر یک از این قفسه ها از یک چارچوب فولادی تشکیل شده که یاتاقانهای غلتک ها را دربر می‌گیرد،  این چارچوب نیروی حاصل شده از نورد و غلتک ها را مهارمی کند. ویژگی های ورق روغنی که طی این مراحل تولید می شود بسته به نوع عنصر به کار رفته،  متفاوت است ( درصد کربن، تیتانیوم…). همچنین این ورق ها در ابعاد گوناگون تولید شده و راهی بازار می شوند، ولی در حالت استاندارد این ورق ها با ضخامت 0.03 تا 3 میلی متر و عرض 100 و 126 سانتی متر تولید می شوند.

انواع ورق روغنی

لازم به ذکر است که طبقه بندی ورق های روغنی بسته به نوع آلیاژ و نوع عملیات حرارتی انجام شده بروی آن در سه دسته بندی کلی قرار می‌گیرد :

  1. ورق روغنی(st12): ورق های کششی و معمولی هستند. این نوع ورق در بین سه دسته بندی بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده است و معمولا در ساخت و ساز استفاده می شود.
  2. ورق روغنی( st13): ورق های نیمه کششی و قابلیت کشسانی کمی هستند.این نوع ورق در پرسکاری هایی با عمق کم کاربرد دارد.
  3. ورق روغنی(st14): ورق های فوق کششی با قابلیت کشسانی بسیار بالا هستند. ورق های دسته ی سود به دلیل اینکه نسبت به دو دسته ی قبل انعطاف‌پذیری بیشتری دارند در پرسکاری های عمیق کاربرد دارند، ورق های روغنی st14 در صنایع خودروسازی جایگاه ویژه‌ای دارند. ورق های روغنی هم به صورت رول شده و هم به صورت ورق های صاف در بازار موجود است که خریداران نسبت به نیاز خود اقدام به خرید ورق روغنی می کنند.