خرید ورق گالوانیزه – قیمت امروز ورق گالوانیزه

صفحه اصلی/ورق/خرید ورق گالوانیزه – قیمت امروز ورق گالوانیزه

خرید ورق گالوانیزه

گالوانیزه کردن به فرآیند پوشش انواع ورقه های فولادی توسط فلز روی به منظور محافظت در مقابل زنگ زدگی را گویند. در واقع ورق گالوانیزه و کرکره یکی هستند. ورق گالوانیزه در مقابل رطوبت و باران دچار زنگ زدگی نمی شود و وزن بالایی ندارد، لازم به ذکر است که هر چه وزن ورق سبک تر و قیمت آن ارزان تر باشد، بیشتر مورد توجه خریداران قرار می گیرد، از این رو بهترین گزینه برای ساخت سقف های شیروانی ورق گالوانیزه است.

نامابعادقیمت(تومان)
ورق گالوانیزه 0/5 میل250*12532800
ورق گالوانیزه 0/7 میل250*12528500
ورق گالوانیزه 0/8 میل250*12528500
ورق گالوانیزه 0/9 میل250*12528500
ورق گالوانیزه 1 میل250*12528500
ورق گالوانیزه 1/25 میل250*12527900

مراحل ساخت ورق گالوانیزه

پایه تولید ورق گالوانیزه و دیگر ورق های تولید شده با روش نورد سرد، ورق روغنی است که توسط اسید شویی ورق سیاه و نورد سرد ساخته می شود. ورق گالوانیزه را طی فرایند غوطه وری داغ تولید می کنند، تولید گالوانیزه با این روش به این دلیل است که می توانند ورق هایی با ضخامت های بالا تولید کنند، مقرون به صرفه تر است و استحکام و چسبندگی پوشش گالوانیزه به ورق فولادی بسیار بالاتر است.

مرحله اول: رفع آلودگی های ورق

در ابتدا برای رفع آلودگی ها ی سطح ورق ها آنها را شستشو داده و توسط دستگاه خشک می کنند. سپس ورق را وارد انبارهای عمودی می کنند تا بار دیگر مورد شستشو قرار بگیرند، این بار ورق ها را از میان غلطک های شوینده با محلول های الکترولیتی عبورداده،  آبکشی می کنند و در انتها توسط هوادهی گرم خشک می کنند. در این مرحله کلاف تمیز شده وارد کوره ی آنیل می شود.

مرحله دوم: ورود ورق به کوره

 در کوره ورق باید سه مرحله ی پیش گرم، گرم کردن و هم دمایی را بگذراند و متناسب با نوع کاربرد ورق، آنیل بشود، حال ورق را در بوسیله ی سیستم خنک کننده در دمای خاصی برای ورود به حمام مذاب قرار میدهند، پس از خارج شدن از این مرحله ( حمام روی) دو طرف سطح ورق را لایه ی نازکی از روی پوشش داده است.

مرحله سوم: تنظیم ضخامت ورق

 وقتی ورق از این مرحله خارج می شود سریع، برای تنظیم ضخامت پوشش جت هوا به سطح ورق برخورد می کند و بعد ازآن ورق  خنک کاری شده اندازه ی اسپنگل یا همان بوته های پوشش گالوانیزه مورد کنترل قرار می گیرد. سپس دمای ورق را توسط دمیدن هوا پایین می آورند، از تانک آب عبور می دهند و با دمش هوا خنک می کنند.

مرحله چهارم: یکدست کردن ورق

حال نوبت آن رسیده که ضخامت پوشش به طور اتوماتیک مورد بررسی قرار گیرد و برای بهبود بخشیدن به خواص مکانیکی ورق در قفسه ی اسکین پاس نورد شود، و حالا  برای صاف و یکدست شدن سطح ورق آن را از میان غلطک های کششی عبورمی دهند. سپس طی مراحل بعدی ورق از بین غلطک های پوشش دهنده ی مواد شیمیایی عبور داده می شود تا در انبار شوره نزند.حال نیاز است که لبه های ورق را برش دهند و در صورت نیاز سطح آنها را با استفاده از روش،الکترواستاتیک روغن کاری کنند، سپس بسته بندی کرده و در سبد خرید صنایع قرار می دهند.