تیرآهن یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد در صنایع ساخت‌وساز است. تیرآهن‌ها انواع مختلفی دارند و در اندازه و مشخصات گوناگون جهت استفاده در قسمت‌های مختلف سازه و شرایط خاص، تولید می‌شوند. کارخانه‌ها و تولیدکنندگان زیادی در داخل و خارج کشور تیرآهن(قیمت تیرآهن) را در انواع سایز و استاندارد تولید می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم درباره تیرآهن 14 کرمانشاه، صحبت کنیم. با آهن‌آلات شکوهیان همراه باشید.

بنر اطلاعات تماس

درباره کارخانه فولاد(تیرآهن) کرمانشاه

کارخانه فولاد کرمانشاه که با نام مجتمع جهان فولاد غرب نیز شناخته می‌شود، یکی از شناخته‌شده‌ترین تولیدکنندگان تیرآهن کشور به شمار می‌رود. این کارخانه سال 82 تاسیس شد و اولین فاز آن در سال 87 به بهره‌برداری رسید. مجتمع فولاد کرمانشاه مجهز به فناوری‌ها و ماشین‌آلات جدید برای واحدهای تولیدی انواع تیرآهن، نبشی، ناودانی و … است.

اکنون ظرفیت مجتمع جهان فولاد غربی چیزی بیش از 300 هزار تن در سال است. همانند کارخانه‌ها و تولیدکنندگان دیگر، در این کارخانه نیز نشان مخصوص بر روی تمام محصولات حک می‌شود.

تیرآهن 14 کرمانشاه

تیرآهن کرمانشاه

یکی از مقاطع فولادی با سطح مقطع مشابه یا I انگلیسی است. قسمت میانی آن را جان و دو لبه را بال تیرآهن می‌نامند. معمولاً تیرآهن را در اندازه‌های 8 تا 60 سانتی‌متر تولید می‌کنند این اندازه نشان‌دهنده ارتفاع جان تیرآهن است. از تیرآهن در ساخت خرپا، ستون، بیم، پل و… استفاده می‌شود. برای تولید تیرآهن در کارخانه‌ها از استاندارهای ملی و بین‌المللی پیروی می‌کنند. استانداردها مشخص می‌کنند که هر تیرآهن در چه وزن و ابعادی ساخته شود، چه ویژگی‌هایی داشته باشد و چگونه و تحت چه فرایندی تولید شود.

استعلام قیمت ورق st52 

تمام این موارد کیفیت و خصوصیات مکانیکی و شیمایی تیرآهن را مشخص می‌کند.

تیرآهن در سه نوع اصلی ساخته می‌شود:

  • تیرآهن IPE طبق استاندارد ایران و اروپا

  • تیرآهن INP طبق استاندارد چین و روسیه

  • تیرآهن بال پهن یا هاش IPB

  • تیرآهن لانه‌زنبوری CNP

این محصولات فولادی دارای مشخصات ظاهری مختلفی هستند. برای آشنایی کامل با انواع تیرآهن به قسمت مقالات سایت آهن‌آلات شکوهیان سر بزنید.

چرا تیرآهن 14 کرمانشاه

چه چیزی باعث مهم شدن این محصول شده است؟ چرا میزان جست‌وجوی تیرآهن 14 کرمانشاه زیاد است؟ مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول چیست؟ در چه مواردی بیشتر کاربرد دارد؟ با پاسخ دادن به این سؤالات می‌توان به دلیل اهمیت بالای این محصول پی برد. خرید میلگرد از طریق این مقاله می توان انجام داد.

سابقاً تیرآهن سایز 14 کارخانه کرمانشاه را در سه وزن 120، 130 و 140 کیلوگرمی تولید می‌کردند. به با نام تیرآهن سبک، متوسط و سنگین شناخته می‌شدند. اکنون مجتمع تولیدی جهان فولاد غرب، تیرآهن سایز 14 را با وزن 130 کیلوگرمی تولید و به بازار عرضه می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید کارخانه ذوب‌آهن اصفهان یکی از معتبرترین و معرف‌ترین کارخانه‌های تولید فولاد در کشور است. در کارخانه ذوب‌آهن اصفهان، تیرآهن را با اختلاف وزن 25 کیلوگرمی در مقایسه با کرمانشاه می‌سازند؛ یعنی وزن تیرآهن 14 کرمانشاه کمتر و سبک‌تر از وزن تیرآهن 14 ذوب‌آهن اصفهان است.

به نظر شما دلیل این اختلاف چیست؟ دلیل اختلاف وزن تیرآهن دو برند در تفاوت ضخامت بال، ارتفاع و ضخامت جان تیرآهن است. البته این اختلاف در حد 1 تا 2 میل و خیلی ناچیز است.

همین اختلاف وزن و سبک بودن، باعث کم شدن قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه نسبت به برندهای دیگر باشد.

در کارخانه فولاد کرمانشاه، محصولات تولیدی تحت عملیات کنترل کیفیت و تست قرار می‌گیرند تا از ابعاد مختلف موردسنجش قرار بگیرند. واحد کنترل کیفیت مجتمع تولیدی جهان فولاد غرب سه وظیفه اصلی زیر را دارد.

تیرآهن 14 کرمانشاه

  • در هنگام تولید محصولات، نمونه‌برداری استاندارد انجام می‌دهد.
  • شمش‌هایی که برای تولید محصولات وارد کارخانه می‌شوند را تحت آزمایش‌های مختلف جهت تائید خواص مکانیکی و شیمیایی، قرار می‌دهد.
  • انجام کنترل‌های واحد کالیبراسیون

کارخانه فولاد کرمانشاه در واحد تولید، دو قسمت اصلی دارد:

  • جهان فولاد غرب: برای تولید محصولات فولادی
  • جهان صنعت کرمانشاه: برای تولید، ساخت و مونتاژ ماشین‌آلات صنعتی

بنابراین متوجه شدیم که چرا تیرآهن تولید شده توسط کارخانه فولاد کرمانشاه اهمیت بالایی در بازار دارد. در مورد مجتمع تولید فولاد جهان غرب اطلاعات خوبی به آوردیم و دلیل ارزان‌تر بودن قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه در مقابل تیرآهن کارخانه‌های دیگر از جمله ذوب‌آهن اصفهان را فهمیدیم.

درصورتی‌که نیاز به خرید تیرآهن در سایزهای مختلف دارید با شماره‌های درج شده در سایت آهن‌آلات شکوهیان تماس بگیرید. در کوتاه‌ترین زمان پیش فاکتور برای شما ارسال و در صورت تائید، سفارش شما به آدرس دلخواه ارسال می‌شود.