میلگرد سمانته چیست

صفحه اصلی/میلگرد/میلگرد سمانته چیست

فولاد سمانته یا فولاد سمانتاسیون نوعی فولاد با سطح سخت و مغز نرم است. میلگرد سمانته نیز، میله‌ای است که از فولاد سمانته ساخته می‌شود. در ادامه قیمت امروز میلگرد سمانته و انواع آن را بررسی می‌کنیم. پس از مطالعه این مقاله به‌طور کامل با میلگرد سمانته و انواع آن آشنا شده و از آخرین قیمت بازار بهترین تولیدکنندگان میلگرد سمانته مطلع خواهید شد.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید میلگرد سمانته با قیمت کارخانه با تلفن‌های شرکت آهن‌آلات شکوهیان تماس بگیرید.

تلفن: 05137669574

مطلب مشابه: انواع میلگرد و کاربرد آن    میلگرد استیل چیست؟   میلگرد آلومینیومی چیست؟

میلگرد سمانته چیست

میلگرد سمانته چیست؟

نوعی میلگرد است که با عملیات حرارتی کربن‌دهی ساخته می‌شود. میلگرد سمانته را با نام میلگرد سمانتاسیون یا میلگرد کربوره نیز می‌شناسند. ازآنجایی‌که در ساختار آن مقدار کربن پایین وجود دارد، پس از عملیات سخت‌کاری نیز سختی بالایی حاصل نمی‌شود. برای جبران این ضعف، سطح میلگرد را پرکربن می‌کنند تا سختی بالایی به دست آید درحالی‌که مغز آن همچنان نرم است.

نکته: درصد کربن میلگرد سمانته کم و در حدود 0.07 تا 0.25 درصد است.

فولاد سمانته علاوه بر کربن دارای عناصر آلیاژی دیگری ازجمله منگنز، سیلیسیم، کروم، مولیبدین و نیکل نیز هست که با عملیات حرارتی کربن‌دهی ساخته می‌شوند.

انواع فولاد سمانته

دو دسته اصلی از فولاد سمانته در استانداردهای مختلف وجود دارد.

دسته اول:

فولاد سمانته نیکل دار: در این نوع آلیاژ فولاد سمانته دارای مقدار زیادی کروم و نیکل است؛ بنابراین در برابر فشار و اصطکاک مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. ساخت انواع چرخ‌دنده، پیستون میله‌های هزارخار- گژن پین میل فرمان و… ازجمله کاربردهای فولاد سمانته نوع اول است.

دسته دوم:

فولاد سمانته غیر نیکل دار: تمام قطعاتی که باید دارای سطح خیلی سخت و مغز نرم باشند مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازجمله کاربردهای فولاد سمانته نوع دو در ساخت چرخ‌دنده، میل فرمان، کرانویل و پیتیون، صنایع پلاستیک، پوسته‌های فک آسیاب و میل جک‌های هیدرولیکی است.

  • برای ایجاد سهولت در تصمیم گیری شما مشتریان عزیز، شرکت آهن آلات شکوهیان قیمت های روز بازار آهن­آلات را از بهترین کارخانجات استعلام و دراختیار شما قرار می دهد.
  • سفارش شما با بهترین سرویس های حمل و نقل و در کمترین زمان ممکن تحویل داده می شود.
  • کارشناسان فروش زبده حاصل 30 سال تجربه شرکت را در اختیار شما قرار داده و با ارائه مشاوره و راهنمایی کامل و تخصصی در تلاشند تجربه خرید خوبی برای شما رقم بزنند.

برای اطلاع از قیمت امروز میلگرد سمانته می توانید سایت و شبکه های اجتماعی آهن‌آلات شکوهیان را دنبال کنید.