قیمت ورق ST52 – امروز

Home/ورق/قیمت ورق ST52 – امروز

احتمالا شما به دنبال قیمت ورق ST52 بوده اید و با سایت آهن آلات شکوهیان آشنا شده اید. اگر مدیر و یا مسئول خرید مجموعه تان هستید و می خواهید با مناسب ترین قیمت به همراه برگه آنالیز و تایید، سفارشتان را انجام دهید همین الان با شماره 05137669576 تماس بگیرید.

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

کارخانهابعادانبار مشهدانبار تهران
فولاد مبارکه150*600تماس بگیریدتماس بگیرید

فروشگاه آهن آلات جلال شکوهیان

با 30 سال تجربه و اعتبار در زمینه خرید و فروش آهن آلات به منظور سهولت دسترسی مشتریان عزیز به کمترین قیمت روز انواع محصولات فلزی ورق، تیر آهن، میلگرد و … سایت آهن آلات را راه اندازی کرده و آماده همکاری با تمامی ارگان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و اشخاص در زمینه تمامی متریال های فلزی می باشد. اطمینان می دهیم بار شما، با هماهنگی با باربری مطمئن و امین، در سریع ترین زمان ممکن ارسال خواهد شد.

اما ورق ST52 دقیقا چه ورقی است؟

ورق st52 چیست

ورق ST52 شکلی از ورق سیاه رنگ آلیاژدار، معروف به ورق سیاه فولادی اس تی 52 است که در صنایع، بسیار مورد توجه و کاربرد است.

اگر به دنبال یک ورق با فولاد ساختاری که مقاومت زیادی داشته باشد هستید که به آسانی به دیگر فولادهایی که قابلیت جوشکاری دارند جوش بخورد، ورق ST52 گزینه بسیار مناسبی می تواند باشد.

اگر می خواهید دلیل اینکه چرا این ورق، ST52 نام گذاری شده است را بدانید، باید به شما بگوییم که حروف ST یعنی از فولاد و کربن ساخته شده، در واقع برای ساخت این ورق از کربن ساده در عوض آلیاژ کم استفاده شده است. بنابراین از ورق ST52 برای کارهایی که نیاز به حرارت دارند استفاده نمی شود. البته اتفاق های حرارتی که به شکل معمول موقع سرد شدن اتفاق می افتد مستثنا هستند. و عدد پنجاه و دو 52 یعنی در هر یک میلیمتر مربع استقامت کششی که این ورق داره 52 کیلوگرم است. اگر بعد از عدد 52 عدد دیگری مشاهده کردید مثلا ST52-3 این نشان دهنده کیفیت بیشتر آن فولاد و مقاومت بیشتر آن در برابر کشش است.

خرید st52

در خرید ورق ST52 به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • هنگام تهیه ورق ST52 به استاندارد بودن مقدار کربن و درصدها و نرمال بودن ورق توجه داشته باشید.
  • اگر ضخامت بیشتر از پنجاه میلی متر دارد حتما از تست UT یا (این تست، یک تست صوتی التراسونیک و غیر مخرب است و تمام عیب های سطحی و زیر سطحی مثل ترک خوردگی ها، تورق شدگی ها، حفره ها و ترکیدگی ها و … را مشخص می کند. ) هم استفاده کنید.
  • اگر در انتهای نام ورق حرف N را دیدید مثلا ST52-3N  ، بدانید که حرف N یعنی نرمالایز. (نرمالایز کردن یعنی آستنیته کردن فولاد تا دمایی حدود 30 الی 80 درجه سانتی گراد بالاتر از خط Ac3 (در نمودار تعادلی آهن_کربن) برای فولاد های هیپو یوتکتوئیدی و دمایی حدود 30 الی 80 درجه سانتی گراد بالا تر از خط Acm برای فولاد های هایپر یوتکتوئیدی،نگه داشتن ماده در این بازه دمایی در یک مدت زمان مناسب و سپس سرد کردن آن در هوا است.)

شکنندگی ورق فولادی

شکنندگی ورق st52

اگر در مشخصات ورق و یا توضیحاتی در جایی اسامی فولاد بسیار آرام، فولاد نیمه آرام و فولاد نا آرام به گوش شما خورد باید بدانید که دلیل این نام گذاری به میزان اکسیژن داخل فولاد بستگی دارد. هرچه میزان اکسیژن داخل فولاد بیشتر باشد باعث شکنندگی بیشتر آن خواهد شد. بنابراین اگر اسم فولاد ناآرام به گوش شما خورد باید بدانید که شکنندگی آن زیاد است و اگر اسم فولاد نیمه آرام به گوش شما خورد باید بدانید که میزانی شکنندگی دارد ولی این شکنندگی کمتر از فولاد نارآرام است و اگر اسم فولاد مطلقا آرام یا بسیار آرام و یا کاملا آرام به گوش شما خورد باید بدانید که این فولاد شکنندگی فوق العاده کمی دارد و می توانید از آن در مکانهایی که نیاز به انعطاف بالایی دارید و یا شکنندگی برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است استفاده بفرمایید.

البته شاید بد نباشد بدانید که وجود عنصر گوگرد در فولاد نیز باعث شکنندگی آن خواهد شد بنابراین اگر شکنندگی برایتان اهمیت دارد به این فاکتور هم توجه کنید و مطمئن باشید که عملیات گوگردزدایی برایی این فاکتور انجام شده باشد.

مهمترین کارخانه های تولید کننده ورق فولادی در ایران

معمولا ورق های فولادی در کارخانه ها به دو روش نورد گرم و نورد سرد تولید می شوند. در روش نورد کردن، شمش و اسلب و بیلت را از بین چند غلتک عبور می دهند و به ورق های باریک تر تبدیل می کنند. معمولا به ورق هایی که از طریق نورد سرد تولید می شوند ورق روغنی و به ورق هایی که از طریق نورد گرم تولید می شوند، ورق سیاه می گویند. مانند ورق های خانواده ST که از طریق روش نورد گرم تولید می شوند.

در واقع ورق سیاه که به آن ورق نورد گرم هم گفته می شوند معمولا در دو دسته صنعتی و معمولی تولید می شود. از ورق ST37 به عنوان ورق معمولی و در کارهای ساختمانی استفاده می شود و از وق ST52 معمولا در کارهای صنعتی استفاده می شود.

معمولا دو نوع فولاد با شناسه 36A که قابلیت جوشکاری بهتری دارد و شناسه 1011A که استحکام بیشتری دارد، مواد اولیه تشکیل دهنده ورق های فولادی سیاده می باشند.

کارخانه بزرگ فولاد مبارکه شهر اصفهان

ورق فولاد مبارکه

این کارخانه که در اصفهان قرار دارد، بزرگترین و مهم ترین کارخانه و مجتمع صنعتی ایران در تولید ورق های سیاه است که هر سال بیش از چهار میلیون تن ورق سیاه تولید می کند. این کارخانه ورق های سیاه را به ضخامتهای 1.2یک و دو دهم میل و 16شانزده میلی متر تولید می کند ولی بیشترین تولید آن در ضخامتهای 2دو میلیمتر و 5پنج میلیمتر است. عرض این ورق ها معمولا یک تا یک و نیم متر است.

کارخانه شرکت فولاد کاویان - خرمشهر

ورق کاویان

این کارخانه که در خرمشهر اهواز و از اولین تولید کنندگان ورق های فولادی سنگین در ایران است، به صورت تخصصی در زمینه نورد کردن کار می کند. این کارخانه می تواند سالانه 840هزار تن ورق 8هشت میلیمتر و 20بیست میلیمتر با عرض های 1.25 و 1.5 متر تولید کند. 

کارخانه فولاد اکسین شهر اهواز

کارخانه فولاد اکسین شهر اهواز، از کارخانه های دیگر شهر اهواز است که ورق فولادی سیاه تولید می کند. این کارخانه در سال 1388 با بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات و با ظرفیت تولید 1000000تن در سال و به منظور تولید انواع ورق و ساخت مخزنهایی به منظور ذخیره سازی فرآورده های نفتی ساخته شد. ورق های تولید شده توسط این کارخانه معمولا 2متر عرض و ضخامت آن از شش میلیمتر به بالاست.

کارخانه مجتمع فولاد شهر گیلان

ورق گیلان

ورق های سیاه تولید شده در کارخانه فولاد شهر گیلان معمولا 2دو میلیمتر و 40چهل میلیمتر ضخامت و با عرض های 1یک و 1.5یک و نیم متر و بیشتر برای صنایع خودرو سازی، سختمان و لوله سازی تولید می شوند. ظرفیت تولید این کارخانه 3000000تن در سال است. 

وزن ورق را چطور محاسبه کنیم؟

برای محاسبه وزن ورق فقط کافیست طول و عرض و ضخامت را در هم ضرب و همچنین در عدد 7.8 که چگالی می باشد ضرب کنید. نکته مهم این است که هنگام ضرب کردن، طول و عرض را بر حسب متر و ضخامت را بر حسب میلی متر وارد کنید. مثلا برای محاسبه وزن ورق 2 در 6 متر با ضخامت 10 میلی متر می بایست 2 را در 6 ضرب کنید که 12 می شود و 12 را در 10 ضرب کنید که 120 می شود و 120 را در عدد چکالی که 7.85 است ضرب کنید که 942 می شود. بنابراین وزن ورق 2 در 6 متر با ضخامت 10 942 کیلوگرم می شود.

نمونه ای از جدول وزن ورق st52

قیمت ورق st52 فولاد مبارکه
قیمت ورق st52 اکسین اهواز

پاسخ به سوالات متداول:

بله – شما می توانید بعد از دریافت بار ورق st52 مبلغ آن را واریز کنید.

اطمینان می دهیم بار ورق st52 با کمترین هزینه باربری ممکن به دست شما خواهد رسید.

آهن آلات شکوهیان، در صورت درخواست شما، به همراه بار ورق st52 که سفارش داده اید برگه آنالیز و اصالت کالا را ارسال خواهد کرد تا از اصالت کالا مطمئن شوید.