خرید تیرآهن

Home/تیرآهن/خرید تیرآهن

20 نکته ای که قبل از خرید تیرآهن باید بدانید

1. به طور معمول قیمت تیرآهن براساس شاخه های 12 متری تخمین زده می شود.
2. در اصطلاح تیرآهن هایی با طول کمتر از 12، تیرآهن نرمال نامیده می شوند.
3. شما می توانید تیرآهن را در اندازه های 12 تا 30 متر بسته به نیاز خود از هر یک از برندهای تولید داخل کشور تهیه کنید.

4. از کاربردی ترین انواع تیرآهن می توان به اندازه های 14، 16 و 18 اشاره نمود.

5. تیرآهن هایی که در بازار به راحتی پیدا می شوند را در کارخانه جات می توان با دو وزن استاندارد و سبک تهیه نمود.
6. در طراحی تیرها باید به تنش های خمشی و برشی، تغییر شکل، تسلیم موضوعی بین جان و بال، کمانش جانبی بال تحت فشار توجه نمود.
7. انواع تیر آهن در بازار به دو شکل وزنی (کیلویی) و شاخه ای برای مصرف کننده تولید می شود.
8. تیرآهن در صنعت ساختمان سازی یکی از مهم ترین پروفیل های ساختمانی نامیده می شود، که به طور معمول در پروژه های صنعتی نیز استفاده دارد.

9. درابتدا به علت نوسانات قیمتی در بازار آهن بهتر است، قیمت مورد تأیید شما قرار گیرد.
10. ظاهر تیرآهن H مانند است. به دوقسمت بالا و پایین تیرآهن نیز، بال گفته می شود.

11. یکی از کاربردهای مهم تیرآهن مقاومت بالای آن در مقابله با تنش های حاصل از نیروهایی است که بر سازه وارد می شود.
12. کارخانه جات موجود در بازار ایران که سازنده تیرآهن می‌باشند، از دو نوع استاندارد، استاندارد IPE و استاندارد INP پیروی می‌نمایند.
13. بعضا استاندارد‌هایی که کارخانجات بر مبنای آن تولید انجام می دهند استانداردهایی براساس الگوی (IPE) است. ناگفته نماند که تولیداتی که برای محصولات ایرانی و اروپایی انجام می شود، بیشتر از این دست استانداردها پیروی می‌نمایند.

14. اساسی ترین ویژگی تیرآهن تولید آن با دقت بالا در روال کار است، بدین معنی که اگر تیر را برش دهیم سایز و ضخامت باله‌های ان به صورت دقیق ثابت و هم اندازه می باشد.
15. برای شناسایی تیرآهن ذوب آهن در مقابل دیگر تیرآهن ها که وزن یکسانی نسبت به هم دارند، وجود مارک ESCOکه به شکل برجسته بر روی بال تیرآهن وجود دارد ، ضروری می باشد .

16. درمیان تیرآهن های موجود در بازار ایران می توان به تیرآهن ذوب آهن اشاره کرد که بیشترین معروفیت را در مقایسه با دیگر برندها دارد و کیفیت بالاتری هم در مقابل رقبای خود دارد. در کنار ذوب آهن کارخانه های کرمانشاه، فایکو، یزد و شاهین بناب هم جایگاه خوبی در میان کارخانجات در این صنعت به خود اختصاص داده اند ،که نمی توان آنها را نادیده گرفت .

17. از مشخصات تیرآهن می توان به کاهش مصرف آهن در سازه ، استحکام بیشترسازه، کاهش سطح مقطع سازه، یک نواختی و کاهش خطای انسانی، بهبود سرعت در پروژه نیز اشاره نمود.

18. می توان با بیشتر کردن ارتفاع مقاطع تیرآهن در سازه، مقاومتشان را در برابر بار افزایش داد. برای نمونه می توان مقاومت تیرآهن 16 را نسبت به مقاومت تیرآهن 14 بیشتر دانست.
19. نامگذاری در دسته تیرآهن ها و استاندارد های موثر در شناخت تیرآهن بر مبنای نسبت بال و جان تیر ها انجام می شود، نحوه اتصال ورق جان به بال اساس این نام گذاری است که در نیم رخ تیرآهن و عکس بال قابل مشاهده است.
20. عواملی همچون وزن ، کشور یا کارخانه سازنده می تواند کیفیت گوناگونی در تیرآهن به ما ارائه دهد، که نکته مهمی برای خرید با کیفیت می باشد.